Úvod 5 Hudební nástroje

HUDEBNÍ NÁSTROJE

Obchodní dům CMI plaza nabízí zákazníkům prezentaci široké škály hudebních nástrojů či produktů domácího audia značky Yamaha. Vystavené hudební nástroje je možné si osobně vyzkoušet a přesvědčit se tak o kvalitě produktů, které firma CMI Music s.r.o. nabízí jak v obchodním domě CMI plaza, tak i v elektronickém obchodě www.cmias.cz.

Klávesy, keyboardy

Klávesy neboli keyboardy řadíme mezi digitální klávesové hudební nástroje. Obsahují množství zvuků reprodukujících nejrůznější nástroje z celého světa, široký výběr automatických doprovodných stylů, se kterými můžete hrát, jako se skutečnou kapelou a další funkce, včetně nahrávání vlastních skladeb, databáze písní k učení či možnosti připojení chytrých zařízení.

Digitální piana

Digitální piana jsou 88 klávesové nástroje, které jsou oproti keyboardům vybavené speciální kladívkovou mechanikou simulující klavírní úhoz. Nabízejí tedy pocit ze hry jako na akustickém klavíru. Digitální piana domácí mají navíc i klasický kabinet, na který jste zvyklí např. z pianin a pedálnici se třemi klavírními pedály. Stage piana jsou proti tomu odlehčeným nástrojem bez pedálnice určeným pro časté přenášení a koncertování. Tyto nástroje jsou vybaveny kvalitními zvukovými vzorky, které realisticky reprodukují skutečné akustické nástroje, jako např. koncertní křídla, elektronická piana, varhany, smyčce, cembalo a další.

Syntezátory

Syntezátory jsou elektronické klávesové nástroje, které dokáží vytvořit hudební zvuk pomocí tzv. syntézy zvuku. Syntetizátory můžeme dělit do dvou hlavních skupin (na základě formy zpracovávaných signálů) – syntezátory analogové a syntezátory digitální.

Klavíry a pianina

Klavíry a pianina jsou akustické klávesové strunné nástroje, u kterých vzniká zvuk chvěním strun, které se rozkmitají úderem dřevěných kladívek. Klavíry (pianina) mají všestranné využití a to buď jako sólový či doprovodný hudební nástroj nebo jako součást orchestru.

Akustické kytary

Akustické kytary jsou drnkací strunné nástroje. Zvuk vzniká vibrací strun a rezonancí přední desky těla kytary, která může být buď překližková a nebo z masivního dřeva. Akustické kytary jsou buď westernové / folkové, které mají 6 kovových strun a nebo klasické (španělky), které mají struny nylonové.

Elektrické kytary

Elektrické kytary jsou kytary, které jsou plně elektrifikované. Jsou tedy určené primárně pro hru přes zesilovač. Oproti kytarám akustickým mají tedy masivní užší tělo a magnetické snímače snímající vibrace strun a přenášející je na elektrický signál. Snímačů i elektrických kytar je mnoho druhů a každá se hodí na jiný hudební styl.

Basové kytary

Basové kytary neboli baskytary jsou elektrické kytary, které mají standardně 4 nebo 5 strun a jsou laděné o oktávu níže než struny kytarové. Zvuku kapely tedy baskytara dodává basové frekvence, udává rytmus a „tvrdí muziku“.

Bicí a perkusní nástroje

Bicí a perkusní nástroje jsou rytmické hudební nástroje, u kterých dochází pomocí úderů, třesením či škrábáním k vytvoření zvuku. Naše nabídka zahrnuje jak kompletní akustické i elektrické bicí sady, tak i jednotlivé bubny či perkuse (jako např. cajony, shakery, tamburiny a další).

Dechové nástroje

Dechové hudební nástroje jsou hudební nástroje, které vydávají zvuk chvěním vzduchového sloupce. Dechové nástroje se zpravidla rozdělují do dvou hlavních skupin – dechové nástroje žesťové a dechové nástroje dřevěné. Mezi oblíbené dechové nástroje patří např. zobcové a příčné flétny, trubky, saxofony, klarinet, trombony aj.

Smyčcové nástroje

Smyčcové hudební nástroje jsou strunné nástroje, u kterých je zdrojem zvuku je chvějící se struna rozvibrovaná smyčcem. V naší nabídce naleznete akustické i elektronické houslové komplety, violy, cella či kontrabasy.

Ozvučovací technika (PA systémy)

PA systémy jsou ozvučovací soupravy (aktivní či pasivní reproboxy se zesilovačem a mixem), které jsou vhodné pro ozvučení hal, stadionů či amfiteátrů resp. ozvučení hudebních akcí. Výběr konkrétní PA techniky je závislý právě na tom, pro jaké účely má být použita.

Hudební příslušenství

V naší nabídce naleznete např. povlaky a pouzdra (kytarové, smyčcové, klávesové aj.), stojany (notové, kytarové, mikrofonní či keyboardové), řemeny, struny, sluchátka, kabely, ladičky a další příslušenství.

Domácí audio video Yamaha

Firma Yamaha je celosvětově uznávaná jako vedoucí firma na trhu v oblasti produktů domácího audia videa. Předností produktů od firmy Yamaha je vynikající kvalita přirozeného zvuku splňující požadavky jak pro profesionální využití, tak i pro domácí potřeby.