Úvod 5 Akce a novinky 5 Yamaha novinky 2024

Yamaha novinky 2024

Úno 14, 2024 | Akce a novinky

Yamaha na letošním NAMM Show, které probíhalo od 25. do 28. ledna v americkém Anaheimu, představila hned několik novinek ze světa hudebních nástrojů pro rok 2024.

Níže najdete ty nejzajímavější z nich. Některé si už nyní můžete vyzkoušet a samozřejmě také zakoupit v našem obchodním domě CMI plaza v Hradci Králové:

 

Yamaha Pacifica Professional a Standard

Yamaha Pacifica Professional a Pacifica Standard jsou dvě nové série tohoto oblíbeného kytarového modelu.

Yamaha Pacifica Professional jsou japonské profi modely elektrických kytar, které byly navrženy pro hráče, kteří hledají své vlastní jedinečné zvuky. Jsou pečlivě vyráběné v Japonsku a poskytují vynikající zvuk a hratelnost. Mají těla z olše, tenké javorové krky ve tvaru C s javorovým hmatníkem se složeným poloměrem. Snímače Reflectone byly vyvinuty ve spolupráci s Rupert Neve Designs a poskytují jasné a artikulované tóny s pevnými basy a jiskřivými výškami, zatímco konfigurace snímačů HSS v kombinaci s možností dělení cívek má za následek výjimečnou všestrannost. K dispozici je výběr z několika úžasných povrchových úprav.

Kompletní nabídku Yamaha Pacifica Professional najdete ZDE

Yamaha Pacifica Standard jsou profi modely elektrických kytar, které mají nově designovaná těla z olše a tenké javorové krky ve tvaru C s palisandrovým hmatníkem. Snímače Reflectone byly vyvinuty ve spolupráci s Rupert Neve Designs a poskytují jasné a artikulované tóny s pevnými basy a jiskřivými výškami, zatímco konfigurace snímačů HSS v kombinaci s možností dělení cívek má za následek výjimečnou všestrannost. K dispozici je výběr ze čtyř úžasných povrchových úprav.

Kompletní nabídka Yamaha Pacifica Standard ZDE

 


 

Yamaha ZG02

Yamaha ZG02 je nová generace herního streamovacího audio mixeru, který je optimalizován pro online multiplayer hraní (hru více hráčů) a více než předchozí model ZG01 se zaměřuje na funkce, které zlepšují celkovou hratelnost a komunikaci s ostatními spoluhráči. ZG02 je také kompaktnější a cenově dostupnější. Stále si však zachovává intuitivní design, komplexní funkce a jedinečnou technologii zpracování hlasu Yamaha. Kromě toho nová aplikace ZG Controller umožňuje uživatelům přesněji ovládat příslušné funkce a nabízí i funkci ovládání hlasitosti v reálném čase. Yamaha také nově spolupracuje se společností Elgato, která od ledna 2024 umožňuje kompatibilitu s jejich všestrannými zařízeními Stream Deck prostřednictvím plug-inů.

Více o ZG02 se dozvíte ZDE

 


 

Yamaha YVS 100 NB

Yamaha Venova YVS-100 v limitované MODRÉ edici – Night Blue. Venova, to je zcela nový unikátní plátkový hudební nástroj s kompaktním tělem a jedinečným zvukem. Je jednoduchý na ovládání a odolný, takže jej můžete vzít kamkoliv s sebou. Prstoklad je podobný zobcové flétně a zvuk vychází ze zvuku saxofonu. Nabízí možnost hrát dostatečně silně abyste byli slyšet mezi ostatními nástroji, ale také zahrát jemné melodie. Jeho údržba je jednoduchá. Díky plastovému tělu jej můžete velmi snadno umít a vyčistit. Součástí dodávky je hubička, kryt hubičky, ligatura, plátek, čistící hadřík a pouzdro s řemenem.

Více o YVS 100 v limitovaném provedení ZDE

 


 

Yamaha FGDP 30 a 50 – Finger Drum Pads

Yamaha FGDP 30 je elektronický bicí pad s vysokou citlivostí v ergonomicky uspořádané – ideální pro bubnování prsty. FGD obsahuje i tónový generátor, vestavěný reproduktor a dobíjecí baterii. Jedná se tak o skvělý nástroj typu vše v jednom, na který můžete hrát kdekoli. USB MIDI /Audio, AUX IN. 39 presetových bicích sad, 1212 zvukových rejstříků. 2x Registration tlačítka. Bílé barevné provedení.

Yamaha FGDP 50  je elektronický bicí pad s vysokou citlivostí v ergonomicky uspořádané – ideální pro bubnování prsty. FGD obsahuje i tónový generátor, vestavěný reproduktor a dobíjecí baterii. Jedná se tak o skvělý nástroj typu vše v jednom, na který můžete hrát kdekoli. USB MIDI /Audio, AUX IN. 48 presetových bicích sad, 1500 zvukových rejstříků. 4x Registration tlačítka. Playback Sampler. 8 RGB padů. Auto Accompaniment Session Creator, USB Audio přehrávač / rekordér. Note Repeat Function. Černé barevné provedení.

Kompletní nabídku bicích padů Yamaha FGDP najdete ZDE

 


 

Yamaha HS3 a HS4

Série studiových monitorů Yamaha HS se rozrostla o dva (resp. čtyři) nové modely. Jsou jimi HS3 a HS4 (v bílé a černé barvě) prodávané v párech.
V případě Yamaha HS3 se jedná se o dvoupásmové aktivní studiové monitory s bass reflexem, 3,5″ kónickým reproduktorem a 0,75″ kopulovým tweeterem. Nabízí špičkovou a naprosto přesnou reprodukci zvuku vašeho zdroje, vysoké rozlišení a plochou odezvu. Celkový výkon jednoho monitoru je 26 W. Kompaktní a snadno přenosné, poskytující dostatek různých vstupů i možnost vyladění zvuku dle prostředí.

Více o Yamaha HS3 ZDE

Yamaha HS4 je pár dvoupásmových aktivních studiových monitorů s bass reflexem, 4,5″ kónickým reproduktorem a 1″ kopulovým tweeterem. Nabízí špičkovou a naprosto přesnou reprodukci zvuku vašeho zdroje, vysoké rozlišení a plochou odezvu. Celkový výkon jednoho monitoru je 26 W. Kompaktní a snadno přenosné, poskytující dostatek různých vstupů i možnost vyladění zvuku dle prostředí.

Více o Yamaha HS4 ZDE

 


 

Yamaha SEQtrak

Yamaha SEQTRAK v černém nebo oranžovém provedení, to je dokonalá stanice pro tvorbu hudby, která vám umožňuje zachytit, tvořit a spojit se s fanoušky kdekoli. Bicí, synťák, zvukový design, sekvencer, sampling – vše plně k dispozici. Díky SEQTRAK je zaznamenání nápadů jednoduché a rychlé a umožňuje vám začít ihned tvořit, bez ohledu na to, kde jste. Aplikace SEQTRAK vám umožní rychle se ponořit do každé stopy a přesně tvarovat zvuky.

Více o Yamaha SEQTRAK ZDE

 


 

Yamaha GENOS 2

Yamaha GENOS 2 je vlajková loď digitálních hudebních pracovních stanic firmy Yamaha. 76 dynamických kláves (SFX) s funkci Aftertouch, 384 hlasá polyfonie, dotykový displej, 1991 zvuků, 800 doprovodných stylů (720 Pro, 69 Session, 11 Free Play), arpeggia, efekty, vokální harmonizér a syntetický vokodér, programovatelná tlačítka a joystick. Nahrávat lze audio ve formátu WAV (až 80 minut na jednu skladbu) nebo v šestnácti stopách ve formátu MIDI, Bluetooth Audio. Yamaha GENOS 2 – nejlepší workstation dneška je jasnou volbou všech profesionálních muzikantů na pódium i do nahrávacího studia.

Více o Yamaha GENOS 2 ZDE

 


 

Yamaha HHS9D

U nových produktů myslela Yamaha letos i na hráče na bicí nástroje.
Yamaha HHS9D je nová vlajková loď mezi hi-hat stojany Yamaha. Hladký chod díky kuličkovým ložiskům a povrchové úpravě pedálu Millor. Nezávislé otočné nohy umožňující postavit stojan prakticky do jakékoli požadované polohy. Hi-Hat spojka Twist to Set umožňuje připevnění spojkové matice jednoduchým otočením. Kovové části zajišťují zvýšenou odolnost a stabilitu. Široké možnosti nastavení a jednoduché ovládání.  Rozsah nastavení výšky je 73,9 – 105,2 cm. Hmotnost stojanu je 7,6 kg.

Více o Yamaha HHS9D ZDE

 


 

Další novinky najdete přímo na stránkách výrobce:

https://usa.yamaha.com/namm/index.html